Turizmde ‘Eğitim’ hamlesi!

6 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1320 defa okundu.
Turizmde ‘Eğitim’ hamlesi!

Genel merkezi Samsun’da bulunan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD), kış dönemini bölge illerinde otel çalışanlarının eğitim çalışmaları ile geçirecek.

KATİD’in Karadeniz’de, Hotel Linkage Academy işbirliği ile Samsun, Ordu, Trabzon şehirlerinde düzenlenen ve çevre illerden gelen otelcilerin katılımı ile gerçekleşen “Otellerde Dijital Pazarlama ve Karlılık Yönetimi” eğitim programı başarı ile tamamlandı. ÇALIŞMALAR DESTEKLENMELİ Türkiye’de otel eğitimleri konusunda önemli isimlerden biri olan Erhan Kaya tarafından verildi. Çalışma hakkında bilgi veren Kaya,  “Bu tarz çalışmalar genellikle İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yapılıyor. Bunu kırmamız lazım o yüzden Anadolu’da yapılan eğitimleri daha fazla önemsiyoruz ve desteklenmesi lazım. Bu eğitimlerde teknolojinin gitti yön ve bizlerin neler yapılması gerektiği, gelir nasıl optimize edilir, sitemizi nasıl daha aktif kullanarak satış yapabiliriz gibi konuları işledik. Bu konuda Karadeniz’de önderlik eden KATİD’e TUROYD BYK’ya teşekkür ederim” dedi.

SEKTÖRE DEĞER KATMA PEŞİNDEYİZ KATİD Başkanı ve Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkan Yardımcısı Murat Toktaş ise, “Biz dernek olarak sektörümüz için bir katma değer kazandırma peşindeyiz. Bu kapsamda birçok çalışma yaptık. Bunlardan biride eğitim konusu. Özellikle donanımlı personel problemi yaşadığımız bu dönemlerde konusunda eğitimli personel yetiştirmek önemli ve ihtiyacımız olan bir şey. Daha iyi hizmet edebilmek ve tesis karlılığı için de çok önemli. Bu yüzden bizde ilk olarak dijitale pazarlama eğitimi ile başladık ve çok ciddi talep aldık. 3 ilde yaptığımız çalışmalara 105 meslektaşımız katıldı. Bu eğitimleri çeşitli başlıklar altında bölgemizdeki birçok şehrimizde sıklıkla yapacağız” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN