Hiçbir Depremzedeyi Dışarıda Bırakmadık

20 Şubat 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
550 defa okundu.
Hiçbir Depremzedeyi Dışarıda Bırakmadık

Ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen 10 il deki vatandaşlarımız Türkiye’deki birçok şehirde otellerde misafir ediliyor.

Deprem bölgelerinde etkilenen vatandaşlarımızdan bir kısmı samsuna kendi imkanları ya da şehirlerdeki organizasyonlarla geldi.

Konu hakkında konuşan Karadeniz Turistik İşletmeciler Deneği KATİD başkanı ve TÜROFED yönetim kurulu üyesi Murat Toktaş ”Deprem bölgesinden vatandaşlarımızın şehrimize geldiği duyulduğunda bütün otelci dostlarımızla sosyal medya hesaplarımızdan organize olduk. Bize ulaşan her vatandaşımızı otellerimize yerleştirdik ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadık. Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED de dernekleri üzerinden organize olarak 100 bin e yakın depremzedeyi otellere yerleştirdi.”

Depremzedeler ne kadar otellerde kalacak

Bu sürecin tamamen Samsunlu otelci ve turizmcilerin gönüllü katkı ve destekleri ile gerçekleştiğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş ”Herhangi bir süre yada hizmet kısıtlaması olmadan 1.500 den fazla depremzedemizi otellerimizde misafir ettik ve ediyoruz. Otellerimizdeki depremzedeler devletimiz tarafından ne zaman kalacakları geçici yerlere yerleştirilirse o zamana kadar gelen vatandaşlarımızı misafir etmeye devam edeceğiz. Az sayıda da olsa bazı suiistimaller oldu bunlar tespit edildi ve elendi.” Dedi

Ayrıca Bölgedeki diğer şehirlerdeki otelcilerinde aynı duyarlığı gösterdi söyleyen Murat Toktaş “Ekonomik olarak bu zor zamanlarda hiçbir beklenti olmadan yapılan bu çalışmalar için bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN