OKÇULAR SAMSUN’U ORGANİZASYONDAN ÇIKARDI

28 Şubat 2023
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1048 defa okundu.
OKÇULAR SAMSUN’U ORGANİZASYONDAN ÇIKARDI

Samsundaki otelciler okçuluk federasyonunun samsun organizasyonlarının iptalinden dolayı endişeli.

Samsunda her sene 4-5 tane büyük ulusal ve uluslararası turnuvalar ve birçok küçük organizasyonlar yapan okçuluk federasyonun spor müsabakalarının 2023 yılı için samsun bölümünün Antalya’ya kaydırılması samsun için büyük maddi kayıp oldu.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Türkiye Otelciler Federasyonu Karadeniz Turistik işletmeciler Derneği KATİD başkanı Murat Toktaş ” Olimpiyat yapmış bir şehir olarak elimizde var olan üst düzey tesislerimizi olması gereken şekilde dolduramıyoruz. Birde bunun üzerine Okçuluk federasyonun Samsundan çekilmesi bizleri çok üzdü. Samsun okçuluk alanında isim yapmaya başlayan birçok sporcu yetiştiren bir şehirken bu durumun yaşanması son derece üzücü ve şehrimiz içinde büyük bir kayıp” dedi.

Her sene Ulusal ve uluslararası müsabakalarda sürekli şehrimizi kullanan tek federasyonun okçuluk federasyonu olduğunu söyleyen KATİD başkanı Murat Toktaş “Uzun süre çok emek vererek iletişimde kalarak federasyonu Samsuna çekebilmiştik. Neden böyle karar alındı bilmiyoruz. Ama otelciler olarak bu konuyu çözmek için gereken girişimleri yapacağız. Tekrardan mili takım kamplarına ve organizasyonlara ev sahipliği yapacağımıza inanıyoruz. Federasyon başkanımızla ve ilgili kurumlarla görüşüp sorun varsa sorunu çözmek istiyoruz.” Diye açıklamalarda bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN