Arap Turistlere Gereken Önem Gösterilmeli

14 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1921 defa okundu.
Arap Turistlere Gereken Önem Gösterilmeli
  • Tarihler: 01 Eylül - 02 Eylül
  • Zaman: 2736 gün önce bitti
  • Yeri: Florya Sosyal Tesisleri
  • Adresi: Florya Sahili, Florya Sosyal Tesisleri, Bakırköy

Toktaş: “Arap Turistlere Gereken Önem Gösterilmeli”

Karadeniz Turisttik İşletmeciler Derneği(KATİD) Başkanı Murat Toktaş, son yıllarda Körfez ülkelerinden Karadeniz’e gelen turistlere gereken önemin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Karadeniz Turisttik İşletmeciler Derneği(KATİD) Başkanı Murat Toktaş, son yıllarda Körfez ülkelerinden Karadeniz‘e gelen turistlere gereken önemin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Karadeniz Bölgesi’nde Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldakillerinde 2013 yılında faaliyet göstermeye başlayan Karadeniz Turisttik İşletmeciler Derneği, bölgeden gelen 45 otelci ile Kültür ve Turizm İl Müdürlerinin katılımı ile Samsun‘da bir toplantı yaptı.

Bölge sorunlarını ve taleplerini Ankara‘ya iletme konusunda etkin olan KATİD Başkanı Murat Toktaş “Şimdiye kadar geç kalınmış bir örgütlenmeyi zorda olsa başardık. Son 2 yıldır turizm konuşulan her yerde Karadeniz Bölgesi de konuşulmakta, görüşleri alınmakta ve sorunları masaya yatırılmaktadır. Kısa sürede bakanlık onaylı bir dernek olmayı başaran KATİD ayrıca Türkiye Otelciler Federasyonu’na da üye olarak etkinliğini daha da arttırmıştır” dedi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA BÖLGE SORUNLARI ANLATILDI

2015 yılında yapılan KATİD ve TUROFED çalışmalarından bahseden Murat Toktaş “Bu yıl Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu‘na, turizm, çalışma ve ekonomi bakanlarına sektör ve bölge sorunlarını içeren sunumlar yaptık. Bununla birlikte içinde çözüm önerilerinin ve sektör beklentilerinin bulunduğu raporları da paylaştık. Ayrıca, çeşitli bakanlık genel müdürlükleri ile mevzuat değişiklikleri için kurulan istişare toplantılarında bulunarak sektörle birlikte Karadeniz Bölgesi‘nin sorun ve ihtiyaçlarını üst düzeyde dile getirme imkanı bulduk” diye konuştu.

“YAKALANAN TREND DOĞRU YÖNETİLMELİ”

Bölge için önemli olanın destinasyon pazarlaması olduğunu belirten Murat Toktaş “İl bazında yapılan tanıtımlar yetersiz kalmakta ve karşı tarafın çok fazla ilgisini çekmemektedir. Bizim bölgeyi bir bütün olarak pazarlıyor olmamız elimizi güçlendirecek ve ilgiyi arttıracaktır. Son yıllarda Körfez ülkelerinden yoğun bir ilgi gören bölge, illere gelen misafirlere gereken önemi göstermeli. Şuan lokomotif olan Arap pazarını üzmememiz bizim orta vadede ekonomik kalkınmamız için çok önemli” şeklinde konuştu.

AYDIN: “YAYLALAR BİZİM SERMAYEMİZ”

Arap pazarının yoğun ilgisi ve yurt içi pazarlarında yayla turizmine ilgi duyması ile yaylalarda yoğun bir yapılaşma olduğunu belirten KATİD Başkan Yardımcısı Ali Şahin“Doğal güzelliklerimiz ve yeşil yaylalarımız sayesinde talep gören Doğu Karadeniz Bölgesi‘ndeki yapılaşmalar ciddi sorun olmakta. Oralarda hizmet vermeye çalışan bakanlık ve belediye kayıtlı olmayan bu nedenle kontrol edilmeyen tesisler doğaya zarar vermektedir. Ayrıca, işletme kalitesini düşürüp sağlıklı fiyat politikası uygulamayarak şikayet almamıza sebebiyet veriyor. Bu sorunların bir an önce çözülmesi ve gereken tedbirlerin alınması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN