Çatışma Ortamı Doğu Karadeniz Turlarını İptal Ettirdi

1 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1639 defa okundu.
Çatışma Ortamı Doğu Karadeniz Turlarını İptal Ettirdi

IŞİD’in Kobani’deki saldırılarını bahane eden terör örgütü yandaşlarının, şiddet eylemleri Karadenizli turizmcileri endişelendiriyor. Son yaşanan olayların ardından Doğu Karadenizgezi turlarını iptal ettirenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Son iki yıldır çözüm süreciyle birlikte Doğu Ve Güneydoğu Bölgesi’ne yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin hızla artmaya başladığını özellikle yaz aylarında yaklaşık 800 bin yerli yabancı turistin kültür turizmi için doğu ve güney doğu illerini ziyaret ettiğini belirten Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi Murat Toktaş, çözüm sürecinin yerli ve yabancı turist sayısını arttırdığını söyledi.

Olayların devam etmesi ve artmasının turizm açısından Karadeniz’in doğusuna etkisinin büyük olacağını hatırlatan KATİD Başkanı Murat Toktaş, “Ne yazık ki son günlerde yaşanan olaylar bu bölgeye olan bütün turların iptal edilmesine neden oldu. Şuan gelinen noktada Doğu Karadeniz’den doğuya inen gruplarda yoğun iptaller gelmeye başladı. Bu huzursuzluk ortamı bölge turizmini etkiledi. Doğu Karadeniz bölgesindeki otelciler tedirgin bir bekleyiş içinde. Hem istihdama hem de bölge ekonomisine katkı sağlayan turizm sektörü ne yazık ki doğu bölgelerinde sıfırlandı.” dedi

Şuan için İstanbul ve sahillerde bir sıkıntı yaşanmadığını kaydenden Murat Toktaş, “Duyarlı olmak zorundayız kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz. Bu olaylar kendi içimizde büyürse en büyük turizm gelirimizin geldiği bölgelerde iptaller başlar ve hem sektör hem de Türkiye olarak büyük sıkıntıya düşeriz.” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN