KATİD Başkanı Toktaş Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na adaylığını Trabzon’dan açıkladı

24 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1072 defa okundu.
KATİD Başkanı Toktaş Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na adaylığını Trabzon’dan açıkladı

KATİD Başkanı Toktaş Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na adaylığını Trabzon’dan açıkladı

Bu yılın temmuz ayında yasalaşan Türkiye turizmine büyük katkı sağlaması beklenen Turizm Tanıtım ve Geliştirme ajansının ilk seçimleri Türkiye genelinde bütün bölgelerde 29 Aralık Pazar günü yapılacak. Karadeniz bölgesinde ise oy verme işlemleri Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Adaylığını Grand Zorlu Hotel Trabzon’da açıklayan KATİD Başkanı ve TÜROFED yönetim kurulu üyesi Murat Toktaş ”Karadeniz bölgesindeki 18 şehri temsil edecek, bölgeye hakim ve Zonguldak’tan Artvin’e kadar iletişimi olan bir aday belirleyip yola devam etmek istedik. Bu kapsamda KATİD Yönetim Kurulu ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası hem yönetimden hem de Karadeniz’deki diğer illerdeki arkadaşlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda adaylığıma karar verildi.” Diye konuşan Murat Toktaş “Arkadaşlarımızın uygun gördüğü bu adaylığın gerektirdiği donanıma ve iletişim ağına sahip olduğumu düşünüyorum. Allah’ın izni ve Sektörün verdiği bu destek ile görevi başaracağıma inanıyorum. 18 şehirden bana destek veren tüm meslektaşlarıma da çok teşekkür ederim” dedi.

KATİD’in gücü

Murat Toktaş adaylığının açıklanmasından sonra adaylık için ihtiyaç olan 3.500 yatak kapasitesine karşılık gelen imzaları 3 gün içinde 9.000 imza olarak toplayıp bakanlığa teslim ettiklerini belirtti. Bunun KATİD birlikteliğinin gücü olduğunu vurguladı.

Bölgenin birçok sorunu olduğunu dile getiren KATİD Başkanı Murat Toktaş “Yatırımların kontrol altına alınmasından personel sıkıntısına kadar yaşadığımız pek çok sorun var. Bunları bulunduğumuz her platformda dile getiriyoruz. Tanıtım ayağında ise eksikliklerimiz çok özellikle doğru projeler ve iyi bir finansmanla çok yol alacağımıza inanıyorum. Hızlı bir şekilde yeni pazarlara açılmamız lazım. Ajansta görev aldığım takdirde tanıtım konusunda gerekli çalışmaları yapacağım.” Dedi.

Ajans yönetimine aday olan diğer bölgelerde genellikle tek aday çıkıldığından bahseden Murat Toktaş ”Bölgelerde aday olan arkadaşların hepsi sektörden çok yakın dostlarım. Seçildiğim takdirde ajans içinde bölgemizin önemli bir lobisi olacaktır. İlişkilerimiz vesilesi ile ajansta yapacağımız çalışmalara destek almak çok kolay olacak.” dedi.

Murat Toktaş

Özgeçmiş*

 

Murat Toktaş 1988 yılında stajyerlikle başladığı turizm hayatına uzun süre İstanbul’da devam etti. Birçok 4 ve 5 yıldızlı otel açılışında departman amiri ve genel müdür olarak bulundu.

Uzun yıllardır Anadolu’da turizmci ve otelcileri bir araya getirip bir değer yaratmak için verdiği mücadele ile bilinmektedir. Bu kapsamda birçok STK da aktif görev almış ve kuruluşunda bulunmuştur.

* KATİD (Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği) kurucu/başkanlığı yanı sıra,

* TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Yönetim kurulu üyeliği,

* TOBB turizm meclis üyeliği,

* SKAL Karadeniz kurucu/Başkanı,

* TUROYD (Turizm Otel Yöneticileri Deneği) kurucu/Başkan yardımcılığı gibi birçok STK da halen aktif görev almaktadır.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde oluşturulan Turizm Şurası üyesi de olan Murat Toktaş, birçok dergi ve gazetede Turizm köşe yazarlığı da yapmaktadır.

Halen North Point Hotelleri genel koordinatörlüğünü yapmakta olan Murat Toktaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

*Kültür ve Turizm bakanlığı sitesinde yayınlanan yazıdan alıntıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN