KATİD Öncü Olmaya Devam Ediyor

19 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
417 defa okundu.
KATİD Öncü Olmaya Devam Ediyor

KATİD Öncü Olmaya Devam Ediyor

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD turizm sektöründeki eğitim çalışmalarına ara kesmeden devam ediyor. Sektör çalışanlarının eğitimini arttırmak, gelişen sektör dinamiklerine ayak uydurmalarını sağlamak için yapılan eğitimlerin 2 si başladı.

Sadece Satış Değil Hijyende Önemli

Özellikle yaz döneminde yoğunluktan dolayı hijyen konusunda yaşanan eksikliklerin giderilmesi ve yanlış bilinenlerin düzletilmesi için yapılan eğitim çalışmasının Türkiye’nin lider danışmanlık firması tarafından verildiğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş “Tesislerimize ihtiyaç duydukları her konuda destek vermeye devam ediyoruz. Bu yılki 2. konumuz “Tesislerde Hijyen” BİX Danışmanlık ile birlikte organize ettiğimiz eğitim çalışması Samsun, Ordu ve Trabzon illerinde çevre illerdeki tesislerinde katılımıyla gerçekleşiyor.” Dedi. BİX Kurumsal ın Genel Müdürü ve eğitmen Bülent Dokuzoğlu ise “Antalya ve İstanbul haricinde eğitime duyarlı olan bu konunun önemine vakıf, elini taşın altına sokan STK bulmak zor. Bizim turizmde kaliteyi ülke geneline yayabilmemiz için bu tür çalışmaların her yerde olmamız ve bu tür çalışmaları lazım.” Dedi.

Eğitim Başlıkları

Bölgede KATİD ve BİX tarafından verilen eğitimin başlıkları ise; Gıda Güvenliği Mevzuatı, Mutfakta gıda güvenliği, Satın alma ve depolama, Yiyecek İçecek alanlarında yasal gereklilikler, Teknik Servis ve Legionella hastalığına karşı alınacak önlemler.

Her şeyi devletten beklememenin gerektiğini söyleyen ve bizimde STK olarak sorumluluklarımız var diyen Murat Toktaş ”Sezon öncesi tesislerimizin hazırlıklarına destek olmaya çalışıyoruz. Amacımız bölgemizdeki personel ve hizmet kalitesini artırarak Türk turizmi içinde bölgemizi her anlamda üst sıralara taşımak. Bu eğitimler de bunun bir parçasıdır. Eğitimlerde bizlere destek olan BİX Kurumsala, North Point Hotel’e, Balıktaşı City Hotel’e ve Grand Zorlu Hotel’e teşekkür ederim.” Dedi.

Bu eğitim organizasyonu ile 100 ün üzerinde sektör çalışanına ulaşılmış olacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN