Darbe Girişimi Karadeniz Turizmine de Darbe Vurdu

1 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1185 defa okundu.
Darbe Girişimi Karadeniz Turizmine de Darbe Vurdu

KARADENİZ Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, “Darbe girişimi Karadeniz‘de de turizme darbe vurdu” dedi.

15 Temmuz gecesi bir gurup askerin gerçekleştirdiği darbe girişimi sonrası ağır yara alan Ege ve Akdeniz bölgesindeki turizm işletmelerinin ardından, Karadeniz bölgesinde bulunan işletmeler de dlumsuz etkilendi. Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinin, bu mevsimde ağırlıklı olarak Körfez ülkeleri ve yurtiçi turistlerin akınına uğradığını belirten KATİD Başkanı Murat Toktaş şunları söyledi:

“Darbe girişimi Karadeniz‘deki turizme de darbe vurdu. Bizim ilk etkilenmemizin nedeni fazla yurt dışı bağlantımızın olamayışı. Ağırlıklı biz yurt içi ve körfez ülkeleriyle bağlantılıyız. Lakin bu girişimden sonra onlardan da iptaller oldu. Yerli ve yabancı turlarda ciddi iptaller oldu. Kamu personelinin izinlerinin iptal edilmesi nedeniyle Doğu Karadeniz‘de yüzde 50 doluluklarda düşüş oldu.

AĞUSTOS’TA NORMALLEŞME BEKLENİYOR

Ağustos ayının ilk haftasında Orta ve Doğu Karadeniz‘de turizmde hareketlenme beklediklerini kaydeden Başkan Murat Toktaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğu Karadeniz‘de özellikle Trabzon ve çevresindeki yaylalarda normalde oda bulunmazken, şu an doluluk ortanı yüzde 50, fiyatlarda da yüzde 30 ile 40 arasında düşüş var. Orta Karadeniz‘de yüzde 15 doluluklarda geri çekilme oldu. Fiyatlar aynı. Toparlanmaya başladık. Önden para yatıran halkımız için de geri ödemelerin yapılması için otellerle gerekli görüşmelerimizi yaptık. Vatandaşlarımızı mağdur etmedik. Ağustos’un ilk haftasından itibaren Karadeniz‘de yerli ve yabancı turizm normale dönecektir. Bizim beklentimiz bu yönde.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN