Ttso’dan Cidde Ve Mekke’ye Ziyaret

14 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2895 defa okundu.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Suudi Arabistan’ın Cidde ve Mekke Ticaret ve Sanayi Odaları ile resmi temaslarda bulundu.
Suudi Arabistan’da 15-17 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Cidde Seyahat Acenteleri ve Turizm Fuarı’na katılan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, ayrıca resmi temaslarda da bulundu. Mekke Ticaret ve Sanayi Odası, Cidde Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan görüşmelerde turizmden yatırıma birçok sektörde işbirliği için adım atıldı. TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Körfez sermayesinin Türkiye’de başta turizm ve gayrimenkul olmak üzere birçok sektörde daha fazla önem kazanacağını söyledi. Başkan Hacısalihoğlu, “Trabzon’da yatırım fırsatlarının yerinde tanıtılması için en kısa zamanda Suudi işadamlarının bölgemize ziyaretleri konusunda fikir birliğine varıldı” dedi. Görüşmelerde Trabzon’un yatırım ortamı ve fırsatları, yatırım kapsamında yatırımcılara sunulan devlet destek ve teşvikleri ile vizyon projeler hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.
Başkan Hacısalihoğlu, Mekke ile Cidde Ticaret ve Sanayi Odaları ile yapılan görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini kaydederek, “Doğu Karadeniz Bölgesi ile başta turizm olmak üzere ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek istediklerini dile getirdiler. Özellikle Mekke bölgesinde Trabzon’un tanınırlığı çok yüksek. Bu bölgede Trabzon ile işbirliği isteği de çok yüksekti. Gerek oda olarak gerekse iş adamlarımızın bu ilgiyi en iyi şekilde değerlendireceğimizi düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Ttso’dan Cidde Ve Mekke’ye Ziyaret

14 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2896 defa okundu.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN