Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Turizm Zirvesi

26 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1409 defa okundu.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Turizm Zirvesi

KATDİ BAŞKANI Murat Toktaş da davet edildi.

Turizmciler İstedi, bütün sektörlere uzatma geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından davet edilen Turizmciler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TUROFED Başkanı Sururi Çorabatır, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TAV Havalimanları Holding başkanı Sani Şener, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, KATİD Başkanı ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş davete katıldı.

Toplantıda, turizmin gelişmesi ve pandeminin yarattığı aksaklıkların giderilebilmesi için yapılacak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Turizmcilerin kısa çalışma ödeneğinin uzatılması, %1 olan ve mayıs ayında sona erecek KDV oranının uzatılması talebini de olumlu karşıladı.

Erdoğan toplantı sonunda kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörlerde haziran ayı sonuna kadar uzatılması, otellerde uygulanan KDV İndiriminin de haziran ayı sonuna kadar uzatılması talimatını verdi. Erdoğan, diğer konulardaki taleplerin de inceleneceğini söyledi.

Toplantıya davet edilen 9 otelciden biri olan KATID Başkanı Murat Toktaş yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, “Turizm Sektör Temsilcileri” davetine katıldık. Bakanlar Kurulu toplantı salonunda gerçeklesen toplantıda Turizmin sorunları, geleceği ve taleplerimiz ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduk.

Genel talepler haricinde ben de Karadeniz Bölgesi Turizmi ile ilgili sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettim. Özellikle 1,5 milyon çalışanı ilgilendiren KÇÖ nün uzatılmasına vesile olmakta bizi çok mutlu etti. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza sektörümüze vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN