KATİD Başkanı Murat Toktaş’a TÜSİAD’dan önemli görev

7 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
588 defa okundu.
KATİD Başkanı Murat Toktaş’a TÜSİAD’dan önemli görev

KATİD ( Karadeniz Turizm İşletmelcileri Derneği) Başkanı Murat Toktaş , TÜSİAD’ın Uluslararası Deloitte danışmanlık firması ile ortak olarak oluşturduğu 15 kişilik komisyona davet edildi.

 

TÜSİAD tarafından alternatif turizmin geliştirilmesi ve Türk turizmine destek vererek sektörün daha fazla büyümesine, ekonomiye daha fazla katkı sağlamasına destek olmak için kurulan komisyon 15 kişiden oluşuyor. Komisyonda Samsun North Point Otel Genel Müdürü ve KATİD Başkanı Murat Toktaş da yeraldı.

TÜSİAD, ülkemizdeki turizm çeşitliliğinin daha verimli nasıl kullanılabileceği, turizm alanında neler yapılması gerektiğive Türk turizmine destek vererek sektörün daha fazla büyümesine katkı sağlamasına katkı sağlamak için 15 kişilik bir alternatif turizm komisyonu kurdu. Komisyon Türkiye turizminde önemli rol oynayan kurumların üst düzey yönetici/sahipleri ve kişilerden oluşuyor.

Divan grubu, Hilton Türkiye, uluslararası kongre yapan acenteler, Setur, Gilan Holding ve turizmin farklı dallarına yapmış olduğu desteklerle bilinen Anadolu Efes Grubu gibi holding ve firmaların en üst düzey yöneticileri ve sahiplerinin katıldığı komisyonda görev alan KATİD Başkanı Murat Toktaş, “ Komisyonda,  kongre turizminden, kültür turizmine, gastroturizminden, sağlık turizmine, tüm dalların birbirleriyle olan etkileşimleri masaya yatırıldı.

Hangi ürünlerin makro ölçekte ülkemize daha çok fayda sağlayabileceği ve en hızlı hangi turizm türünden geri dönüş alınacağı irdelendi. Katma değeri yüksek kişi başı gelirin en fazla olabileceği alternatifler çalışıldı. Bu çalışma Deloitte ile ortak yapılmaktadır. Deloitte, 140’a yakın ülkede, 700 ofiste, 150bin  personeli ile dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan uluslararası firmalarından birisidir.” Dedi.

Başkanlığını Ömerİçkale’nin yaptığı komisyonun çalışması bittikten sonra rapor TÜSİAD tarafından açıklanacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN