Samsun’da Turizme Büyük Darbe

6 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
442 defa okundu.
Samsun’da Turizme Büyük Darbe

Samsun’da turizme büyük darbe! Samsun’da Çarşamba Havalimanı’nın bakımının 1 Ağustos 2017 tarihine ertelenmesi, hem turizmcileri hem de erken uçak bileti alanları mağdur etti.
SAMSUN HABER – Samsun’da 17 yıldır kullanılan piste oluşan çökmeler nedeniyle 1 Mart- 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapatılacağını belirtilen Çarşamba Havalimanı’nın bakımının 1 Ağustos 2017’ye ertelendiği duyuruldu. Bakımın 1 Mart’ta yapılacağının açıklamasının ardından yaşanan tarih değişikliğinin ise bölgedeki turizmcileri ve erken uçak bileti satın alanları mağdur ettiği belirtildi.  TURİMCİLER: İŞLER ELİMİZDEN KAÇTI Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı (KATİD) Murat Toktaş, bakım işinin Mart’ta başlayıp 3 ay süreceğinin açıklanmasının ardından buna göre planlama yaptıklarını belirterek, “Havalimanın mart ayından itibaren 3 ay kapalı olacağını öğrendikten sonra bütün turizm ve organizasyon firmaları da buna göre hareket etti. Türkiye’de yapılacak konferans, spor organizasyonu ya da diğer organizasyonların Samsun’da gerçekleştirilmesi için havalimanındaki bakımı düşünerek hiç talepte, teklifte bulunmadık. Bu işler elimizden kaçtı” dedi.

ORGANİZASYONLAR DA TEHLİKEDE… Bakım işleminden sonrası için yapılacak organizasyonları Samsun’a çekmek için girişimlerde bulunun anlaşmalar yaptıklarına dikkati çeken Toktaş, “Ancak şimdi de tarih değişikliği oldu. Yapılan ilk açıklama sonrasında bizim iş aldığımız ya da teklifte bulunduğumuz ağustos, eylül, ekim aylarında gerçekleştirilecek organizasyonlar da tehlikeye girdi. Biz zor durumda kalmış olduk” diye konuştu. TOKTAŞ: 6 AYLIK BİR KAYIP OLDU Toktaş, “3 aylık bir kayıp olacakken şimdi 6 aylık bir kayıp söz konusu. Organizasyonların bir kente getirilmesinde havalimanının çok büyük etkisi oluyor. Tarih belirlemede yaşanan bu durum, turizmciler açısından 6 aylık kayıp zamana neden oldu” dedi.
Öte yandan Ağustos, Eylül, Ekim tarihlerinde Çarşamba Havalimanı’ndan yapılacağı belirtilen uçak seferleri için önceden bilet satın alan bazı vatandaşlar ise yaşanan tarih değişikliği nedeniyle biletlerinin ne olacağını sorup mağduriyetlerinin giderilmesi için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden şikayette bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN